Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Туніс: Метлаві

Продовження. Початок про біло-блакитне місто тут.

Найкориснішою копалиною Туніса є його туристи. Але чималий відсоток економіки пов'язаний з покладами фосфатів, за якими ця країна на четвертому місці в світі. Столицею шахтарського краю є містечко Метлаві. Як і всі шахтарські міста - видовище не найвеселіше.


Проте винахідливі тунісці навіть на цьому, місцями понівеченому пейзажі роблять бізнес.


Якийсь багатій збудував в цих краях залізницю, для комфортного проїзду до термальних джерел. Для цього в м'якій скельній породі прорубали аж п'ять тунелів.


Вузькою колією запустили семивагонний напівіграшковийц потяг, виконаний у корлоніальному стилі. Потім про нього забули. Але понад десять років тому місцевий підприємець вирішив відродити маршрут.


В міру реставровані вагони виконані в колоніальному стилі і скриплять на кожному повороті. Потіг неспішно погойдується, а його пасажири, яких вдосталь і взимку, і влітку, визирають у вікна, які відкриваються на англійський манер. В одному з вагонів є бар, у якому за тутешнім звичаєм лише чай і кава.


З станції відправлення, яка є і кінцевою потяг відправляється в 10:30 щодня, окрім, здається, суботи.


Декілька разів він робить фотопаузи. Туристи на десяток хвилин вилазять з вагонів і клацають тутешні красоти мов навіжені.


За півтори годинки потяг, що має назву "Червона ящірка", доповзає до станції, вщент забитої вагонами з породою. Паровоз перечіпляють і вже без зупинок назад.


Далі буде.

Tags: мандри, туніс, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments