Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Балатон

Початок про Вишеґрад, "Унікум" з паприкою, угорських героїв, Буду, вибачаюсь, Вайдахуняд, тутешні транспорт та дороги, Долину красунь, Еґер, Сентендре і марципани тут.

Озеро Балатон - найголовніший курорт у і так курортній Угорщині. Балатон надзвичайно витягнутий і є найбільшою калюжею центральної Європи. Ще з радянських часів це місце було зручним для зустрічей східних і західних німців, котрі зберегли своє добре ставлення до цих місць і по нині.


Назва Балатон таки походить від слова "болото". Так назвали це озеро слов'яни. Римляни ж називали його Пелсо, що означає "мілке озеро". Та раз в Угорщини немає виходу до моря - угорці тішаться і такій "великій" воді.
Озеро судноплавно. Але відпочиваючі здебільшого ходять по воді - глибина починається за багато десятків метрів від узбережжя. Щоб европейці не забили собі ніжки - до озера можна зійти металевими східцями і гумовими доріжками. Прямо біля берега плавають качки і лебеді. (На Шацьку їх заміняють пет-пляшки і бички).


Найцікавішим місцем на Балатоні є півострів Тихань з однойменними містом і абатством. Абатство засноване страшно сказати в 1055 році, хоч з вигляду і не скажеш.


Його засновник Андраш Перший похований тут же, у підвалі. Церква має три вівтарі і у середині виглядає дуже розкішно. Насправді всі позолочені елементи зроблені з дерева рукою одного майстра.


Скульптурку Божої Матері, що на одному з вівтарів, щодня перевдягають в колір іншого одягу. Того дня вона була в зеленому.


В суміжних приміщеннях облаштовано музей виробів з каменю - лапедарій. В словнику такого слова я так і не знайшов. Лише чув, що лапедарний - це такий собі, тобто ніякий. Може й так.


Тут же, в абатстві, аж п'ять днів страждав у засланні останній з Габсбургів. Потім його вислали в інше місце, де він і помер. На Тихані Карлу Габсбургу було дуже нудно. Може навіть так, як дружині засновника абатства Андраша Першого - княжні Анастасії. Вона, до речі - ще одна дочка Ярослава Мудрого, мудрого ще й тим, що активно видавав своїх дочок у дипломатичні заміжжя. Анастасія, кажуть, так тут нудьгувала, на цьому Балатоні, що весь час зітхала: як же тут тихо! Ось і місцина ця отримала назву Тихань.


З лапедарієм, єпископським музеєм, могилою Андраша та алтарями церкви мирно уживається також виставка сучасного плакатного мистецтва. На вікнах - неодмінна герань.


Містечко Тихань - як і належить курорту мальовниче: лавки, готелі, кабаки.


...і туалети (про що геть не дбають наші курорти).


Деякі дахи будинків не з черепиці, а з очерету.


Гадаю, що оповыдь можна завершувати. Я не розказав про базиліку-мінор, що в Будапешті (нагадаю, що головніша базиліка-мажор в Еґері).


Міг би згадати і про чудовий Оперний театр.


Та багато про що не розказав. Тому бажаю побачити все це і не тільки це на власні очі. Угорщина того варта.
Tags: мандри, угорщина, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment