?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Угорщина: Еґер

Початок про Вишеґрад, "Унікум" з паприкою, угорських героїв, Буду, вибачаюсь, Вайдахуняд, тутешні транспорт та дороги і Долину красунь тут.

Еґер вважається угорським духовним центром. Тут розташована резиденція Еґерського єпископа, тут розташована найголовніша церква країни - Базиліка мажор (на відміну від бизиліки мінор, що в Пешті). Та й взагалі - місто почалося з заснованого тим самим Іштваном Першим Святим Катедрального собору.


Базиліка, збудована за п'ять років, дооблаштовувалась донедавна. Скажімо, деякі вітражі виготовлені в 2000 році. Внутрішній розпис куполу виконано в 50-ті роки минулого століття, за комуністів. Справа в тому, що після придушення радянськими військами в Угорщину завітав московський патріарх. І переможені мадяри злякались, що буде вирішено зробити їх православними. Тоді в головному храмі і з'явився розпис де описувалась вся історія взаємин Папського престолу і Угорщини. Мало не з зобрашеннями Яноша Кадара на додаток.


Місцева Матір Божа допомогає бездітним батькам. Ось вони і пишуть власні імена на табличках та просять її допомоги.


Оскільки храм центральний, то і процес сповіді поставлений на промисловий рівень - я налічив десь зо два десятки сповідалень.


Ну а свої бажання та мрії можна висловити, як подумки, у молитві, так і у вже знайомих табличках.


Еґер руйнувався декілька разів. Перший раз - татарами, після чого його перебудували. В XVI столітті його передали під владу Габсбургів. В середині століття під проводом Іштвана Добо місто витримало нашестя армії турків, що в 40 разів перевищувала кількість оборонців. Проте за кількадесят років турки повертаються ще майже на сто років. Пам'ятник цьому Іштвану - на центральній площі.


Про мусульманське панування тут нагадує найпівнічніший в Європі турецький мінарет (його видно в лівому кусочку фото).


Дорога до фортеці, яку захищав Іштван повна ресторанчиків та інших туристичних спокус.


Деякі спокуси, правду кажучи, не дуже й спокушають.


Бічні вулички ще цікавіші і автентичніші.


Після турків місто ще кілька разів переходило з рук в руки, горіло від пожеж, потерпало від чуми та холери. Вже у 1925 році вона стає туристичним центром. А під час війни німці демонтували залишки місцевох промисловості, підірвали залізничну станці і мости, завдяки чому Еґер стає туристичним містом назавжди.


Фортеця нічим особливим не вразила. На спеці вимучені туристи більше ховались у затінку, аніж слухали про подвиги захисників.


Один подвиг проте не пройшов попри увагу. Захисники фортеці виливали на турків перчений гуляш з величезних казанів.


Еґер місцями дуже подібний на рідний Франківськ. Ну або Франківськ на Еґер, якщо хочете.


При цьому і тут, і в Будапешті немає проблем купити нерухомість - її можна оцінити прямо в кіосках чи лавках край дороги. Ціна квадратного метра коливається від 500 до 1000 євро (тисячу вартує метр в центрі столиці).
Місцева будівля тюрми щедро прикрашеня розпяттями. Внизу на чорному мармурі - не жертви фашизма, а герої-оліймійці. Бо Еґер ще й столиця спорту. Літнього. Зимовий не користується популярністю внаслідок відсутності зими.


Ще славиться місто ковальством.


Одним словом, є на що подивитись.


Гадаєте, все? Про те, що таке марципани і навіщо їм музей - далі буде.

Comments

( 1 коментар — Прокоментувати )
ksanka1972
12 вересень 2007 15:16 (UTC)
А такі барельєфи з захисниками, як в Еґерському замку, бачила в центрі Мукачева. Так ніби одна людина ці барельєфи робила. Ракурс передостанньої фотки класний. І 11-та сподобалась - така затишна. Вікна з рученятами-ставнями
( 1 коментар — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek