Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Віртуози

ВІНЧІ, АБО ВА-БАНК 3 (VINCI)

Виробництво: Польща, 2004 рік
Режисер: Юліуш Махульський
Жанр: кримінальна комедія
У ролях: Роберт Вечкевіч, Борис Шиц
Прем’єра: 17 вересня 2004 року

Професійний злодій Цума виходить з буцегарні сповненим надій і планів. Попереду – цікава робота, адже він задумав вкрасти не будь-що, а найвідоміше полотно, що експонується у Польщі. Картину самого Леонардо да Вінчі «Дама з горностаєм» якраз планують відправити до Японії, тож це зручна нагода її… підмінити.
Для здійснення плану Цума звертається до свого друга Джуліана, з яким свого часу мали декілька успішних справ. Але той за час відсидки товариша став поліцейським! Каже, мовляв, адреналін той самий, що і в злодія, лише зі знаком «плюс», а не «мінус». 
 
Та Цумі ніби вдається переконати Джуліана допомогти у цьому «пограбуванні століття». Джуліан знаходить старого, котрий береться намалювати точну копію картини Леонардо. От тільки чи може Цума бути певен, що Джуліан направду погодився згадати своє кримінальне минуле? І чи справді копія буде точна. Та й взагалі, чи одна це буде копія?
 
Режисера Юліуша Махульського вочевидь замучала ностальгія. Ще в 1981 році він зняв свою першу картину «Ва-банк», яка стала класикою принаймні польського кіно. Кримінальна карколомна комедія про медвежатника-трубача Квінто, його друзів і заклятого ворога банкіра Крамера отримала як мінімум чотири призи міжнародних кінофестивалів.
 
Третій фільм з першими двома єднає хіба режисер і загальна віртуозна постановка кримінальної оборудки. Як завжди, до останнього не зовсім ясно, хто пошився у дурні, а хто, навпаки, на коні. Проте все ж «Ва-банк 3» є лише умовно третьою частиною трилогії. Напевне, це ідея продюсерів, бо вважати Цуму колегою благородного Квінто якось не хочеться.
Зате ми маємо сучасний, доволі динамічний і місцями несподіваний фільм, гідний великого режисера. Картині вдалося зберегти певний аристократизм «Ва-банку», а тому дивитись її легко і цікаво, як пити благородне, нехай і не дуже витримане вино.
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment