Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Угорщина: Унікум і паприка

Початок про Вишеґрад тут.

Українці вважають власними брендами горілку і сало. Угорці - "Унікум" і паприку. Паприку вони додають буквально в усі страви, окрім, хіба морозива. Перець часом виконує ще й декоративну роль.


А ось, скажімо, їх знаменита гусяча печінка, знана у нас як фуа-гра, червона від паприки.


Угорський гуляш іноді настільки густий, що питання чого в ньому більше - м'яса чи паприки - не настільки вже й смішне. Гуляш подають у величезних казанах. Для прихільників садо-мазо на додаток йде аджика, йменована також паприкою. Усього декількох її грамів вистачає для розпалювання багаття навіть у непогоду.


Різні види паприки продаються у таких ось мішечках. Мішечки з написом hot - якраз для самогубців.


З "Унікумом" дещо складніше. Цю настоянку на 42 травах створив лікар Йожеф Цвак в 1790 році спеціально для хворого імператора Йосипа II. Я навмисне перевірив, чи видужав імператор - судячи з дати його смерті (1790) - ні. Тим не менше, довірливі угорці вважають цей бальзам чудодійним, особливо помічним при застуді чи розладі шлунку.

Хрест на пляшці зветься хрестом святого Іштвана і символізує дужість. Бальзам виробляється на підприємстві, яке належить нащадкам винахідливого лікаря, а його секрет зберігається мало не в швейцарському банку. Кажуть, що він не експортується, хоч я на власні очі бачив його якось в горілчаному відділі супермаркету. Зате в Угорщині він продається всюди.


Угорці аби не пошитись у дурні впарюють його і туристам, в тому числі завдяки вищенаведеній міфологізації бренду. Купився і я, бо принаймні куштував його і раніше. Хоч за смаком він нагадує дуже гірку мікстуру, проте наявний спірт це дещо компенсує. Двохсотмілілітрова фляшка коштує від 1000 до 1500 форинтів (тобто 26-40 грн.).


Далі буде.Хотел свой бизнес : идеи для бизнеса.
Tags: мандри, угорщина, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments