Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Злочин і кара

ІДЕАЛЬНИЙ НЕЗНАЙОМЕЦЬ (PERFECT STRANGER)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Джеймс Фолі
Жанр: трилер
У ролях: Холі Бері, Брюс Віліс, Джовані Рібізі
Бюджет: х/з
Збори: 65 млн. $
Прем’єра: 10 квітня 2007 року

В цьому фільмі Брюс Віліс нікого не врятував. Навіть себе. Мало того, він навіть не герой, він, скоріше жертва. Хоча не все так просто. Саме тому автори зняти для стрічки три варіанти фіналу, коли у ролі злодія опиняються усі три головні персонажі. Ну а який саме варіант підкинуть вам пірати – це вже питання не до мене.
 
Після такої затравки – про сюжет. Темношкіра журналістка Роу (Холі Бері, знана як одна з Людей Ікс, Людина-кішка та цеерушниця в Паролі риба-меч) заробляє на хліб філігранними авантюрами. Які, без сумніву, користуються неабияким попитом. Бо ж перчені історії з життя політиків та інших знаменитостей – товар ходовий. Після чергової оборудки Роу дізнається, що її інформатор відмовляється від інтерв’ю. З того всього вона звільняється та як на гріх зустрічає давню знайому, колишню сусідку.
 
Дівчина натякає на доволі сумнівне благочестя акули рекламного бізнесу Харісона Хіла (Брюс Віліс), а вже незабаром вона гине від руки анонімного вбивці, котрий ніби познайомився з нею через Інтернет-чат.
Підбурювана своїм коханцем Мілсом Холі (Джовані Рібізі) Роу вирішує повторити шлях подруги, засівши за чати, а згодом – влаштувавшись на роботу до Хіла. Дуже скоро інтуїтивне відчуття, що незнайомець з Інтернету та рекламний магнат – та сама особа, переростає у впевненість. Саме тоді починається повільна, але небезпечна авантюра, ціною у якій є помста за життя подруги.
 
До речі, Мілс – не менший авантюрист, ніж парочка Роу – Хіл. Скажімо, під час чатів він зачасту підміняв відповіді Роу, підштовхуючи ту до флірту з анонімним співбесідником. Мілс веде власне розслідування, але чи не є він тим самим вбивцею, у той час як хитромудрий і підступний Хіл – козлом відпущення?
 
…В одній з рецензій на цей фільм я прочитав, що він порушує один з головних законів детективів. І щоб не розкривати те, про що глядач дізнається в останні 10 хвилин стрічки, наведу декілька детективних законів з книги американського журналіста Ван Дайна. Ну а який саме порушено – це вже вам судити.
По-перше, слід забезпечити читачу і детективу рівні умови розслідування, тож всі факти і докази мають бути повідомлені. По-друге, ніякого кохання, найголовніше – це стосунки між злодієм і детективом. По-третє, особа, що розслідує злочин не має бути злочинцем. По-четверте, ніякої містики, злочин має бути скоєний звичайними природними силами. По-п’яте, причина злочину – справа приватна, вона не повинна бути наслідком дій міжнародних чи таємних товариств. Ось так…

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments