Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Хто я?

НОМЕР 23 (THE NUMBER 23)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Джоель Шумахер
Жанр: детективна драма
У ролях: Джим Кері, Вірджинія Медсен, Дені Х’юстон
Бюджет: 30 млн. $
Збори: 75 млн. $
Прем’єра: 21 лютого 2007 року

Чесно кажучи, фільми, де герой більшу частину стрічки шукає паспорт, тобто відповідь на питання «хто я?» трішки дістали. З іншого боку, чому це про прибульців можна, а про глюки – ні? Цьогорічне творіння режисера Джоеля Шумахера (Привид опери, пара Бетменів, і дійсно крутий фільм 8мм) Номер 23 знову на ту ж болючу комусь тему.
Волтер Спероу працює гицлем. Йому м’яко кажучи нудно жити, друзів немає, але, принаймні, є в принципі кохана дружина Агата і син-тінейджер. Дружина натрапляє в книжковому магазині на оригінально виданий роман «Номер 23» і щось змушує її презентувати цю книгу Волтеру на день народження.
 
Цікавий роман, у якому лише 22 глави, захоплює Волтера. Він усвідомлює, що попри окремі розбіжності, книга про нього самого. Головний герой роману мрачнуватий детектив Фіндерлінг напри кінець книги вбиває свою кохану. І Волтер вирішує, що раз все інше співпадає, то й вбивству – бути. І змінити це може лише відповідь на питання: хто і навіщо написав цей дивний роман?
 
Число 23 оточує героя, імплантується в його мозок і там розростається до масштабів пухлини. Під нього пасує все – від особистих фактів до Біблії з Хіросімою. В пошуки правди втягується вся родина. Потім – фінальна нудота «любить» чи «вб’є», прозріння, ну і найголовніше, що долі немає, а є тільки вибір. А тому, аби фільм був максимально правдоподібний, герой… Ні, не скажу, чим то все закінчиться, і чому саме в Джима Кері (він у головній ролі) вчепились ті дві цифри. Натякну лише, що все на рівні ще одного недавнього фільму Машиніст.
 
В ньому головний герой (Крістіан Бейл, той що в Престижі, але на вигляд як після Освенціма) тупо не спить і страждає. Його реально глючить, ну власне як і Волтера. Так от, зі злості на всіх тих режисерів, що в муках народжують подібних ідейних клонів, скажу через що – бо персонаж Бейла пару років до того задавив на вулиці дитину. Ах от в чому справа, ну тоді все ясно – вигукує глядач. Кінець фільму. Я от переконаний, що в Піночета до останнього був непоганий апетит.
Так що всім, хто мріє так само здивуватись наприкінці, а заодно оцінити гумоволикого Джима Кері без маски (таким ми його вже бачили у Вічному сяйві чистого розуму) – Номер 23 подарує незабутні 95 хвилин щастя.
 
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments