Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Турів

Продовження. Про Мінськ, дороги і Брест було раніше.

Білоруська глибинка в принципі трагічного враження не справила. Місцями навіть навпаки. От в Україні я не бачив, щоб між двома селами, навіть не райцентрами ходив величезний автобус. Та й дороги - не порівняти з нашими. Хати здебільшого дерев'яні і страшненькі, на подвір'ї перед хатою може стояти непогана іномарка. Паркани - всі однакові. Хати є двох типів: як з кіноказок Роу та як з фільмів про війну.

У якості еталона провінційності ми обрали Турів - місто підходяще нам за маршрутом, та й взагалі. Місто це згадується ще в 980 році і ніби-то назване чи то на честь вимерлого бика тура, чи то легендарного князя дреговичів Тура.


Найголовніша принада містечка - Замкова гора за своєю бутафорністю схожа на Крилос. На ній гігантським склопакетом законсервовано ніби-то залишки фундаменту ніби-то Турівського храму. Вхід абсолютно безкоштовний, та й взагалі усередині нікого крім парочки голубів не було. Спочатку ми навіть подумали, що це оранжерея. В Бресті біля фортеці, до речі, така сама штука стоїть, де всі бажаючі з чотирьох метрів можуть подивитись на красиво поскладені почорнілі колоди.


За задумкою авторів споруди, вона має стати чимось на кшталт шпаківні для туристів. А это значит, что турист будет сюда возвращаться. Проте пустота говорила, що Турів в туристів наразі особливою популярністю не користується.


Верхня частина Прип'яті просто чудова. Це вам не Чорнобиль якийсь. Хоча за кількістю людей ці місця співставимі.


Центр міста викликав стійку асоціацією з Золотим телям: – Я рад, товарищи, – заявил Остап в ответной речи, – нарушить автомобильной сиреной патриархальную тишину города Удоева. Автомобиль, товарищи, не роскошь, а средство передвижения. Железный конь идет на смену крестьянской лошадке. Наладим серийное производство советских автомашин. Ударим автопробегом по бездорожью и разгильдяйству. Різниця була лише та, що по бездоріжжю тут вже вдарили.


І зараз ніщо не нагадує, що Турів - не лише колишня столиця князівства, але, як пишуть, відігравав величезну роль у політичному, економічному та культурному житті Древньої Русі.


Далі буде.
Tags: білорусь, мандри, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments