Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Фісташки

МІЦНИЙ ГОРІШОК 4.0 (DIE HARD 4.0)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Лен Вайзмен
Жанр: блокбастер
У ролях: Брюс Віліс, Тімоті Оліфент, Джастін Лонг, Мегі К’ю
Бюджет: 110 млн. $
Збори: 119 млн. $
Прем’єра: 28 червня 2007 року

Почну з фабули, так би мовити. Колишній пентагонівський директор з інформаційних технологій, а нині – терорист і злодюга Томас Гебріел (Тімоті Оліфент) вирішив наказати дурну Америку. Для цього йому з однодумцями невідомого походження, яких він потім, до речі, буде відстрілювати по одному, вдається захопити всі-всі штатівські комунікації. Тобто не всі-всі, а ВСІ-ВСІ, від фебеерівських комп’ютерів до автоматів з гамбургерами. 
  
Колись він, як і всі бармалеї, був хорошим. Але обурений відмовою тупоголового військового начальства закупити замість роликових мишок оптичні взлився і показав прямо на нараді начальників штабів де раки зимують. Тобто чи то вирубив усі компи, чи то запустив в них якусь гидоту – це я якось упустив. Начальники штабів замість того, аби заперти наглого програміста в Алькатрас – його просто звільнили, чим, власне, і посприяли карколомним подіям четвертого Горішка
  
Тим часом недооцінений супер-герой і пенсіонер Джон МакКлейн (Брюс Віліс) відправляється за завданням партії арештувати якогось гакера. Партія дала таке завдання з огляду на те, що в електронних системах США почалися всякі штуки, котрі свідчать про масову атаку професіоналів. А оскільки їх на всю Америку штук 20, то за ментовською логікою достатньо всіх тимчасово пересадити, а там вже розберемось.
І далі, як в 16 кварталах, Вілісу доводиться увесь фільм захищати отого комп’ютерного злодія (Джастін Лонг), котрий, навіть не сумнівайтесь, врятує світ. Хоча фіг би він його врятував, якби не Віліс, котрий нехай в компах і не шарить, але непогано шарить в мордобоях.
 
Ясно, що терористи мають на меті не лише завісити всю країну, але й нагрести собі мільярдів на старість. А – оце вони молодці, що допетрали – коли всі комп’ютери зависнуть, канали зв’язку будуть вільними і в них більше влізе бабла.
Саме так, навіть не сумнівайтесь. Хто не в курсі, то чим ширший канал зв’язку, тим більше нулів може мати сума переказу. Принаймні так стверджують всі чотири (ЧОТИРИ) сценаристи цього блокбастеру. А потім терористи планували захопити підземний резервний фонд, де в холодильниках стоять сотні серверів, щоб переписати всю Америку собі на вінчестер. Жах!
 
Все, що там нафантазували оці чотири автори, в людини, що купувала в автоматі каву має викликати гикавку. Колись сміялись над одним з перших масштабних галерських бойовиків Пароль риба меч з Траволтою. Так перепрошую, Пароль - буквально підручник з програмування на фоні Горішка.
Я взагалі б радив порівняти ці дві стрічки, бо між ними багато спільного. От тільки питанням розлочування паролів в Горішку уваги приділено небагато. А дарма, до колекції абсурдів чудово підійшла б сценка, де Ферел обламується над супер-паролем, а непрогресивний, але кмітливий МакКлейн в шість секунд за допомогою клавіатури і якоїсь там матері взламує бандитський сервер.
Та питання навіть не в цьому. Зрештою, ніхто не чекає від стрічки про лікарню реального виносу судна на екрані. Проте в сценарних загогулинах четвертого Горішка можна заблукати і без програмістських викрутасів.
Ні, до Віліса немає претензій. Він чемно пробиває власним тілом усі сюжетні дірки, на його недоголеному обличчі завжди вчасно з’являються подряпини і іронічна посмішка, а футболка незмінно порвана і затраскана кров’ю. Але ж можна якось і над іншими складовими гарного фільму бодай спробувати попрацювати.
Я розумію, що на бренд люди прийдуть і так. Та чи вартують 135 хвилин фільму буквально трьох по-справжньому блокбастерних сцен, які цілком могли вміститись в допоказовий трейлер? Забув згадати, що автори на всю Америку знайшли одного толкового мужика з неясним статусом (Кліф Кертіс), котрий не те щоб допомагав, але не заважав МакКлейну розбиратись з проблемами. І, коли Віліс замочив останнього терориста, організував вчасне прибуття спецназу для евакуації героїв до лікарні.
Мораль. Програмістам і пенсіонерам дивитись тільки під наркозом, вагітним жінкам і неповнолітнім дітям – не пізніше 18:00, прихильникам і противникам світового тероризму – без обмежень, оскільки нічого нового ні одні, ні другі для себе не знайдуть, тож світ у безпеці.http://konegen.livejournal.com/
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment