Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Ковчег

ЕВАН ВСЕМОГУТНІЙ (EVAN ALMIGHTY)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Том Шед’як
Жанр: комедія
У ролях: Стів Калел, Морган Фрімен, Джон Гудман, Лорен Грем
Бюджет: 175 млн. $
Збори: 66 млн. $
Прем’єра: 22 червня 2007 року

Після Брюса Всемогутнього ніякого сік вела не ніби й не очікувалось. Тема була розкрита, висновки зроблені. Хто під забув, то суть така. Телерепортер Брюс Нолан (Джим Керрі) надзвичайно страждає від примх долі. Все на купу: і собака, що пі сяє на крісло, а не в унітаз, і кохана, що хоче заміжжя, а Брюс не хоче, і робота, яка загальмувалась на банальщині, а хочеться більшого. Одним словом повний капець. І вмолився Брюс Господу, чому, мовляв, Боже, мені така тяжка доля? І почув його Господь, і показав йому буквально пунктиром за пару днів в кого доля важка, а в кого дуже навіть нічо. Хепі енд.
 
Що тут додати? Виявляється, є що. Тому-то Том Шед’як, в арсеналі якого не один фільм з Джимом Керрі (Ейс Вентура, Брехун, брехун) вирішив покопати і розширити, так би мовити. Цього разу обійшлись без Керрі – героєм став телеведучий, на місце якого Керрі-Брюс свого часу мітив.
Евана Бакстера (Стів Карел), попри прикрі негаразди, спричинені всемогутнім Брюсом, обрали конгресменом. Нова робота, нові можливості, новий стиль життя. Його родина переїжджає до нового будинку, а сам Еван планує зміни весь світ, або принаймні рідний штат.
 
Молодий політик потрапляє під крило старшого товариша конгресмена Лонга (Джон Гудман, такий грубий дядько, що грав короля Ральфа і Фреда Флітстоуна). Вже по його обличчю ясною що нічого доброго цей корупціонер і пройдисвіт не планує, але Еван ще не відчуває себе рибою у воді американського парламенту.
Раптом з ним починають траплятися дива. А саме: до нього регулярно являється сам Господь (Морган Фрімен, якому ця роль вже звична. До речі, Фрімен освоїв настільки широкий діапазон ролей, від в’язнів і бомжів до голів ЦРУ, президентів і власне Бога, що я би на місці режисерів ну дуже попотів, аби привабити його до наступної стрічки чимось оригінальним. З такою кар’єрою хіба Біла Гейтса грати).
 
Бог хоче від Евана сущу дрібницю – аби той збудував ковчег. І на підкріплення свого наміру не лише натравлює на Бакстерів кожної тварі по парі, але й надсилає ящики з інструментами, матеріалами, відрощує Евану бороду, дає спецодяг (себто канонічне ноєвське вбрання) і так далі.
Куди ж бідному Евану дітись, якщо прохання Бога підкріплюється навіть навчальним посібником «Будівництво ковчегів для чайників»?
 
Сама по собі стрічка ідеологічно глибша за попередню. В ній менше місця власне комедії, а більше – вічним цінностям. Проте це не була б американська стрічка, якби самі цінності не були зменшені до розмірів однієї окремо взятої одиниці щастя і благодаті. Навіщо насправді будував Еван ковчег ще більш-менш ясно. Але чому туди набігли три зоопарки – це питання, на яке глядач навряд чи знайде відповідь. Ну та й корупціонер виглядає у порівнянні з українськими реаліями максимум на начальника районного ДАІ. І то…

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments