Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Шпигуни

ЗРАДА (BREACH)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Білі Рей
Жанр: драматичний трилер
У ролях: Кріс Купер, Раян Філіп, Лаура Лінні
Бюджет: 37 млн. $
Збори: 37 млн. $
Прем’єра: 12 лютого 2007 року

Робота в спецслужбах – найзаповітніша мрія Еріка О’Ніла. Заради неї він готовий на все. І коли доля підкидає йому фею в образі типової синьої панчохи з доволі пікантною пропозицію – стати шпигуном за власним боссом – Ерік погоджується не задумуючись.
 
Босс Еріку дістався так собі. Агент Хенсон (Кріс Купер) є вже по суті легендою, а його відділ схожий на почесне передпенсійне заслання. Старому шпигуну молодик на перший погляд не сподобався, тож і прийом був м’яко кажучи прохолодний.
 
Хенсон небезпідставно вважає, що Еріка йому підсунули задля нагляду за ним самим. І з усім завзяттям і професійністю перевіряє молодика.
Ерік щиро і безпосередньо таки вводить агента в оману. А заодно і себе: Хенсон – щиро віруюча людина, яка моральністю і служінням батьківщині стає для спецслужбівся-початківся авторитетом і взірцем.
 
А дарма. Бо всі останні роки Роберт Хенсон активно працював на Радянський Союз та Росію, а своїми послугами спричинив неоцінену шкоду безпеці Сполучених Штатів. Про це Еріку повідомляє все та ж фея в момент емоційного апогею його щодо агента Хенсона. 
Ось тут-то стає по-справжньому цікаво. Бо Ерік розуміє, що тепер він залишився сам на сам з небезпечним, підступним ворогом, що його ретельно відбирали з-поміж інших кандидатів, і що від його шпигунських талантів залежить багаторічна операція контрозвідки.
 
Еріка грає Раян Філіп, котрий дістав неабияку славу після трилера Я знаю, що ви робили минулого літа. Грає симпатично, бо саме його наївний погляд розтоплює лід в серці старого шпигуна. З іншого боку, виявилось, що стара сволоч ніякий не гомосексуаліст, а просто повірив в патологічну релігійність Еріка. Ось в це віриться слабо, бо ніякої аж такої релігійності в хлопця не проглядається.
Кріс Купер пройшов не перший шпигунський фільм. Тут і Сиріана, й Ідентифікація Борна, та й в Патріоті Купер зіграв щось подібне. В Зраді він нагадує сивого лиса, котрий давно заплутався в цілях свого полювання. Вже би час зупинитись, та що далі?
Бути щирим у своїй нещирості і навпаки – така доля шпигуна. Хіба це можна витримати, не зраджуючи самого себе?

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments