Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Привид

НЕВИДИМИЙ (THE INVISIBLE)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Девід С. Гоєр
Жанр: фантастична трилероподібна мелодрама
У ролях: Джастін Четвін, Маргарита Левієва
Бюджет: 72 млн. $
Збори: 97 млн. $
Прем’єра: 8 квітня 2007 року

На просте запитання: чи можна дивитись фільм Невидимий, я відповім, що так, можна. Інше питання, чого ви від нього чекаєте. Бо – і це безумовні мінуси – ні новизни сюжету, ні його гостроти, ні, даруйте, особливої напруженості, стрічка не має. Навіть останні півгодини, коли або пан, або пропав, інтриги по суті не залишали. Бо все так було збудовано, що глядач мав би спокійно прийняти як остаточну загибель головного героя, так і його чудесне воскресіння.
 
Тут саме час поговорити про той світ. Зусиллями кіношників ставлення до смерті поступово стає якимось буддиським. І мова не про фільми з сотнями трупів. Мова про «шості почуття», «інші», «куди приводять мрії», «знайомтесь джо блекі» та іншу колоромантичну патетику під гаслом «бути мертвим не завжди гірше, ніж бути живим».
Скажемо прямо: ідея Невидимого переписана з майже класичного Привида з Патріком Свейзі та Демі Мур. В кінематографі це робити давно не соромно. В принципі не лише в кінематографі.
 
Нік Павел (Джастін Четвін) – такий собі Печорін, гламурний і мажорний хлопчик. Його буденна успішність його ж і ковбасить, але попри певні суїцидальні фантазії Нік мириться зі своєю «тяжкою» долею та готується до успішної кар’єри.
Та через безглузде непорозуміння він стає жертвою розборки та фактично гине від руки дівчини, котра є йому, Ніку, повною протилежністю. Ані Ньютон (Маргарита Левієва, між іншим уродженка Ленінграду) – ватажок групи молодиків, котрі активною антисоціальною позицією показують великий фак всім отим нікам разом узятим.
 
Ну а далі маємо сюжетну експлуатацією Привида. Бо Нік зависає між тим і цим світом, бродить вулицями рідного міста, ходить в школу, додому, але залишається при цьому для усіх невидимим і безтілесним. А все через те, що він насправді ще не помер. І врятувати власне тіло, щоб повернути в нього душу – стає для невидимого Ніка найголовнішим.
Невидимість позитивно впливає на світовідчуття Ніка, тоже він не лише пробачає своїх кривдників, але й перевиховує бандитку Ані. Та чи зможе він знову стати живим, чи навпаки, навік щезне – залежить тільки від того, чи встигнуть рятівники за його ж допомоги знайти тіло, заховане десь, між камінням. Та як я казав, в принципі, це не важливо. Душу й тіло ми положим...
 
P.S. На показі Привиду в місті Монтерей глядачкам видавали спеціальні конвертики з носовичками. Серце підказує, що на показах Невидимого на носовички не витрачались.
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments