Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Фармацевти-масони

ВІДДАНИЙ САДОВНИК
Виробництво: Велика Британія, Німеччина, 2005 рік
Жанр: трилер, драма
Режисер: Фернандо Меріліш
У ролях: Ральф Файнс, Рейчел Вайз, Гьюберт Коунде
Бюджет: £25 млн.
Збори: $46 млн.
Прем’єра: 31.08.2005 року

Як відомо Хорхе Боргес вважав, що всі сюжети світової літератури можна звести до чотирьох сюжетів: Троя – Уліс – Ясон – Один. Тобто штурм фортеці, повернення героя, пошуки скарбів і самогубство бога.
Сюжети трилерів, особливо сучасних, можна розкласти ще простіше: за ознакою головної страшилки. Маніяк, привид, інопланетянин і фармацевтична кампанія. Останнім присвячено вже стільки фільмів, що інопланетяни почали ображатись. А все тому, що в один чудовий момент людство почало прозрівати – скільки воно витрачає на лікування, в особливості того, що не лікується. Наприклад, дурості. А злобні фармацевти гріють руки на пігулках від синдрому бойля-маріота чи патології генних канатиків, до того ж невиліковної.
Враховуючи те, що гроші за цим стоять і справді чималенькі, я готовий допустити, що фармацевти домовились з маніяками, інопланетянами і привидами, тож моя класифікація сюжетів навіть заширока.
«Відданий садовник» – фільм про те, як злочинні фармацевтичні монстри наживаються на бідних африканцях. А ті, хто про це дізнається – тому торба. Яка, власне, наступила для молодої пари Джастіна і Тес Куейл (Ральф Файнс і Рейчел Вайз). Джастін і Тес беруть участь в дипломатичній місії в Кенії. Тес, яка через смерть власної дитини, почала все більше цікавитись здоров’ям кенійських дітей. І її, щоб ви не сумнівались, замочать. Бо фармацевти-глобалісти активно не тільки випробовують не нещасних африканцях свої нові наробки, але й роздають дітям ПРОСТРОЧЕНІ ліки. Від яких незвиклі африканці мерли як мухи це-це від дихлофосу.
Не знаю, може і не варто стібатись над доволі драматичним фільмом, але витримати дві години африканських пейзажів з мінімумом дій – важкувато. При тому, що все ясно наперед. Цікаві моменти можна порахувати на одній руці: це купання вагітної дружини, африканський потяг, скидання гуманітарної допомоги з літака. Ніби все. А, хоча ще нюанси – хоч фільм не про гакерів, але вперше пароль не просто Вова, а В0в@.
Ральф Файнс в пошуках вбивць дружини шургається як та ж дихлофосна це-це. При тому, що сам актор доволі фактурний – згадаймо підлого начальника концтабору в Списку Шиндлера або того ж Волдеморта.
Мораль фільму намалювали жирними фарбами: допомагай стільком людям, скільком зможеш. Навіть якщо добре знаєш, що всім допомогти ти не в силі. Що характерно, фармацевтичні монстри в принципі залишились не покараними, африканці – бідними і хворими, героїня – мертвою. Герої з незалежних вид них обставин, не допомогли навіть тим, кому могли. І заради цього дві години нудьги і 25 мільйонів фунтів?
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments