Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Утопія

КРИВАВИЙ ДІАМАНТ (BLOOD DIAMOND)

Виробництво: США, 2006 рік
Режисер: Едвард Цвік
Жанр: пригодницька драма
У ролях: Леонардо Ді Капріо, Джімон Хонсу, Дженіфер Конелі
Бюджет: 100 млн. $
Збори: 111 млн. $
Прем’єра: 8 грудня 2006 року

В бідній (країна входить до дюжини найбідніших країн світу), посіченій громадянською війною африканській країні Сьєра-Леоне є ще одна біда: діаманти. На них воліють заробляти як воюючі сторони, так і любі друзі з цивілізованіших країн світу. 
 
Один з них – авантюрист Дені Арчер (Леонардо Ді Капріо) – вже не перший рік промишляє на африканських просторах. Його оборудки з діамантами в обмін на зброю для повстанців завершуються вдало не завжди. Цього разу його «замели», й Дені опинився в тамтешній буцегарні. Там він випадково дізнається про таємницю Соломона Венді (Джимон Хонсу), леонійського селянина. Війна знищила сімейне благополуччя Соломона: сина повстанці мобілізували в дитячу армію, дружина – пропала, а його самого забрали батракувати на діамантові копалини. Там-то він і натрапляє на нечуваний за розмірами і чистотою діамант.
 
Соломон, розуміючи, що це його єдиний в житті шанс, ховає діамант. В цей момент на табір повстанців стається з боку противників, і він опиняється в тюрмі. Дені пропонує допомогу Соломону в продажі діаманта, через що погоджується допомогти йому знайти свою родину. І так вже стається, що без допомоги журналістки Меді Боуен (Дженіфер Конелі), їм не подолати відстаней воюючої країни. Меді ж переслідує власні інтереси – вона прагне зняти сенсаційний репортаж про незаконний обіг діамантів.
 
Ця трійця подолає свій шлях. Меді зробить свій репортаж. Соломон знайде свою сім’ю і вирве сина з лап військових, котрі використовують дітей зі зброєю замість гарно навчених собак. І лише Дені, який вже було надумав змінити все своє життя і покінчити з ризикованими оборудками, так і не зможе вирватись з африканського пекла.
 
Дуже гарний, динамічний і емоційний фільм дещо припаскудив фінал. Таке собі торжество справедливості. Тим не менше, його варто дивитись хоча б завдяки чудовій емоційній грі чорно-білого дуету Хонсу – Ді Капріо. Саме за цю роль (а не за оскароносних Відступників) він номінувався на Оскар-2006.
На початку стрічки син оповідає Соломону про утопію. Вчителька в школі пояснила що це таке так: коли війна закінчиться вони житимуть у раю.
 
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments